0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

MSH: Vaksinimi thyen rekorde, dje kanë aplikuar afër 20.000 doza vaksinash

Vaksinimi po zhvillohet pa pengesa në të gjitha pikat nëpër vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në terren, në konkludim me ditën e djeshme gjithsej janë vaksinuar 481,268 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 6,385 qytetarë , ndërsa gjithsej janë vaksinuar 19,274 qytetarë. Në shtet gjithsej janë aplikuar 800,168 doza vaksinash , ndërsa janë rivaksinuar 318,900 qytetarë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle