0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

MSH: Vaksinimi po zhvillohet pa pengesa, tërësisht janë imunizuar mbi 714 mijë qytetarë

Dje dje janë vaksinuar 781.623 qytetarë, ndërsa janë rivaksinuar 714.135 gjegjësisht janë aplikuar gjithsej 1.495.762 doza. Dozën e parë dje e kanë marrë 1717, ndërsa gjithsej janë vaksinuar 6.897 qytetarë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë, duke theksuar se imunizimi po zhvillohet pa pengesa në të gjitha pikat nëpër shtet dhe në terren.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle