0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

MSH: Vaksinë dje kanë marrë 13.137 qytetarë, deri më tani 533.386 të vaksinuar

– Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat përgjatë shtetit, ndërsa po vijon edhe vaksinimi në teren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në teren, deri më dje janë vaksinuar gjithsej 533.386 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës e kanë marrë 4.990 qytetarë, ndërsa dje gjithsej janë vaksinuar 13.137 qytetarë. Në shtet gjithsej janë aplikuar 958.742 doza të vaksinave, ndërsa janë rivaksinuar 425.356 qytetarë, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle