0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

MSH: Në vend dje janë vaksinuar 17.085 qytetarë

Vaksinimi po zhvillohet pa pengesa në të gjitha pikat nëpër vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në terren, në konkludim me ditën e djeshme gjithsej janë vaksinuar 487.975 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 5.977 qytetarë, ndërsa gjithsej janë vaksinuar 17.085 qytetarë. Në shtet gjithsej janë aplikuar 818.295 doza vaksinash, ndërsa janë rivaksinuar 330.320 qytetarë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle