0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQShoqëri SQ

MSH: Në Klinikën për hematologji për herë të parë është kryer afereza e qelizave periferne tek një fëmijë

Ministria e Shëndetësisë kumtoi se në Klinikën universitare për hematologji, në bashkëpunim me Klinikën universitare për fëmundje të fëmijëve, sot është realizuar edhe afeza e qelizave periferne tek një fëmijë nëntë vjeç, HLA ADN dhurues identik i qelizave për motrën e cila vuan nga leuçemia akute dhe e cila ka nevojë për trajtim me transplant të qelizave amë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle