0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MSH: Ndalesa për pirjen e duhanit nuk i përfshin produktet e padjegshme të duhanit dhe pajisjet e tyre ngrohëse

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën djeshme miratoi mendimin e Ministrisë së Shëndetësisë se produktet e padjegshme të duhanit dhe pajisjet e tyre ngrohëse nuk bien nën ndalimin e pirjes së duhanit nga neni 3 paragrafi 1 i Ligjit për mbrojtjen nga duhanpirja, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle