0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

MSH. Janë rivaksinuar 47 për qind e qytetarëve të rritur, 54.170 e kanë marrë dozën e tretë

Të premten dhe të shtunën janë aplikuar gjithsej 4.684 doza të vaksinave, nga të cilët 1.113 janë aplikuar si dozë e parë, 916 janë rivaksinuar, ndërsa 2.635 qytetarë e kanë marrë dozën e tretë të vaksinës. Deri më 13 nëntor gjithsej janë vaksinuar 813.782 qytetarë, janë rivaksinuar 784.833, ndërsa dozën e tretë e kanë marrë 54,170 qytetarë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle