0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

MSH: Janë rivaksinuar 46 për qind e qytetarëve të rritur, 30.852 kanë marrë dozën e tretë

Të premten dhe të shtunën janë aplikuar gjithsej 5.556 doza të vaksinës ku 950 janë aplikuar si dozë e parë, 1.124 janë rivaksinuar, derisa 3.482 qytetarë kanë marrë dozën e tretë. Deri më 31 tetor gjithsej janë vaksinuar 805.008 qytetarë, janë rivaksinuar 775.825, ndërsa dozën e tretë e kanë marrë 30.852 qytetarë, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle