0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MSH: Janë hospitalizuar 576 pacientë me Kovid-19, ka 183 shtretër të lirë

- Në repartet infektive dhe në qendrat e kovidit në shtet janë hospitalizuar gjithsej 576 pacientë me Kovid-19 dhe ka 183 shtretër të lirë. Në qendrat e kovidit në Shkup gjithsej janë hospitalizuar 174 pacientë prej të cilëve 71 në Klinikën për Sëmundje Ngjitëse, 75 në SPQ "8 Shtatori" dhe 28 në Klinikën për Sëmundje të Mushkërive TBC, informuan për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle