0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MSH: Janë dhënë 1.435.392 doza të vaksinave, janë rivaksinuar 667.739 qytetarë

– Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat e vaksinimit përgjatë shtetit, ndërsa po vijon edhe vaksinimi në teren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në teren, deri të mërkurën dhe gjatë ditës së djeshme, janë vaksinuar gjithsej 767.652 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës të mërkurën dhe gjatë ditës së djeshme e kanë marrë 3.407 qytetarë, ndërsa gjithsej janë vaksinuar 22.581 qytetarë. Në shtet gjithsej janë dhënë 1.435.392 doza të vaksinave, ndërsa janë rivaksinuar 667.739 qytetarë, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle