0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

MSH: Janë dhënë 1.332.658 doza të vaksinave, janë rivaksinuar 579.358 qytetarë

– Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat e vaksinimit përgjatë shtetit, ndërsa po vijon edhe vaksinimi në teren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në teren, deri dje janë vaksinuar gjithsej 747.225 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 3.621 qytetarë, ndërsa dje janë vaksinuar gjithsej 14.159 qytetarë. Në shtet gjithsej janë dhënë 1.332.658 doza të vaksinave, ndërsa janë rivaksinuar 579.358 qytetarë, informojnë sot nga Ministria e Shëndetësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle