0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

MSH: Dje janë vaksinuar 7.518 qytetarë, ndërsa janë rivaksinuar 703.878

Vaksnimi po vijon pa ndërprerë në të gjitha pikat e vaksinimit në shtet, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe terren përfshirë ditën e djeshme janë vaksinuar gjithsej 778.408 qytetarë. Dozën e parë të vaksinën e kanë pranuar 1.624 qytetarë, ndërsa dje janë vaksinuar 7.518 qytetarë. Në shtet gjithsej janë aplikuar 1.482.287 doza të vaksinave, ndërsa janë rivaksinuar 703.878 qytetarë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle