0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

MSH: Dje janë vaksinuar 18.149 qytetarë, deri më tani gjithsej 495.967 të vaksinuar

Vaksinimi po zhvillohet pa pengesa në të gjitha pikat nëpër vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në terren, në konkludim me ditën e djeshme gjithsej janë vaksinuar 495.967 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 5.650 qytetarë, ndërsa gjithsej janë vaksinuar 18.149 qytetarë. Në shtet gjithsej janë aplikuar 847.336 doza vaksinash, ndërsa janë rivaksinuar 351.369 qytetarë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle