0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MSH: Dje janë vaksinuar 11.946 qytetarë, deri më tani gjithsej 510.197 të vaksinuar

Vaksinimi po zhvillohet pa probleme në të gjitha pikat e vaksinimit në shtet, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe në terren, në përfundim me ditën e djeshme janë vaksinuar 510.197 qytetarë.  Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 510.197, ndërsa dje gjithsej janë vaksinuar 1.946. Në shtet gjithsej janë aplikuar 891.379 doza të vaksinave, ndërsa janë rivaksinuar 381.182 qytetarë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle