0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQSektori civil SQShkup SQShoqëri SQ

MSH: Dje dhe pardje janë vaksinuar 23.221 qytetarë

Vaksinimi po zhvillohet pa pengesa në të gjitha pikat nëpër shtet, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në[ pikat e vaksinimit në shtet dhe në teren, në konkludim me ditën e djeshme janë vaksinuar gjithsej 758,622 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës të premten dhe të shtunën e morën 4,019 qytetarë, ndërsa gjithsej janë vaksinuar 23,221 qytetarë. Në shtet gjithsej janë aplikuar 1,381,901 doza vaksinash, ndërsa janë rivaksinuar 623,278 qytetarë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle