0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

MSH: Deri dje janë vaksinuar 750.893 qytetarë, dje janë aplikuar 13.232 vaksina

Vaksinimi zhvillohet pa ndërprerje në të gjitha pikat e vendit, ndërsa në rrjedhë është vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në vend dhe në terren deri dje janë vaksinuar gjithsej 750.893 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë marrë 3.214 qytetarë, ndërsa dje janë vaksinuar 13.232 qytetarë. Në vend gjithsej janë aplikuar 1.326.584 doza të vaksinës, ndërsa janë rivaksinuar 589.573 qytetarë, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë (MSH).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle