0_Web_Ballina – Sllajder SQShoqëri SQ

MSH: Aplikohen 1.358.067 doza vaksinash, rivaksinohen 603.795 qytetarë

Vaksinimi po zhvillohet pa pengesa në të gjitha pikat në gjithë vendin, ndërsa vijon edhe vaksinimi në terren. Gjithsej 754.271 qytetarë gjatë ditës së djeshme u vaksinuan në pikat e vaksinimit në vend dhe në terren. Doza e parë e vaksinës u mor dje nga 1.959 qytetarë, derisa dje u vaksinuan gjithsej 16.737 qytetarë. Gjithsej 1.358.067 doza vaksinash janë aplikuar në vend, ndërsa janë rivaksinuar 603.795 qytetarë, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle