0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

MSH: 83 për qind e rasteve të reja dhe 87 për qind e të hospitalizuarve me Kovod-19 janë të pavaksinuar

Në periudhën prej 6 gushtit deri më 2 shtator, në vend janë evidentuar 22.416 qytetarë pozitivë me Kovid-19, prej të cilëve 18 për qind ishin vaksinuar plotësisht, përkatësisht 4191 persona, ndërsa 18.225 qytetarë, përkatësisht 81 për qind nuk ishin vaksinuar. Përqindja e personave të hospitalizuar të cilët janë të pavaksinuar paraqet 87 për qind, përderisa vetëm 13 për qind e të gjithë pacientëve të hospitalizuar për momentin janë plotësisht të vaksinuar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle