0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

MSH: 81 për qind e atyre që aktualisht janë të hospitalizuar me Kovid-19 dhe 78 për qind e të vdekurve janë të pavaksinuar

Sipas raporteve të spitaleve, aktualisht janë hospitalizuar 340 persona, prej të cilëve 81 për nuk ​​janë vaksinuar, ndërsa 19 për qind janë të vaksinuar. Në të njëjtën kohë, 78 për qind e të vdekurve nga Kovid-19 ishin të pavaksinuar dhe vetëm 22 për qind e morën vaksinën, huhet në analizën e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë për të vaksinuar nga rastet pozitive me Kovid-19 nga 6 gusht 2021 deri më 13 janar 2022.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle