0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

MSH: 74 për qind e rasteve të reja dhe 76 për qind e të hospitalizuarve me kovid 19 janë të pavaksinuar

Nga 6 gushti deri më 21 tetor 2021, pozitivë në Kovid-19 ishin 42.945 qytetarë, prej tyre 26 për qind ishin plotësisht të vaksinuar, përkatësisht 11.253 persona, sipas analizës së Ministrisë së Shëndetësisë, prej ku shpjegojnë se të vaksinuar konsiderohen personat që janë vaksinuar me dy doza dhe kanë kaluar të paktën 14 ditë nga marrja e dozës së dytë të vaksinës.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle