0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

MSH: 71 për qind e rasteve të reja dhe 80 për qind e të vdekurve nga Kovid-10 ishin të pavaksinuar

- Gjatë tre muajve të kaluar 71 për qind e rasteve pozitive me Kovid-19 nuk ishin të vaksinuar, përkundër 29 për qind të cilët ishin të vaksinuar. Nga rastet e vdekjes, 80 për qind nuk ishin vaksinuar, ndërsa 20 për qind ishin vaksinuar, tregon analiza e Ministrisë së Shëndetësisë, për periudhën prej 6 gusht deri më 11 nëntor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle