0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

MPJ: Të gjitha palët në Afganistan të sigurojnë largimin nga vendi të shtetasve të huaj

Duke e pasur parasysh seriozitetin e gjendjes së përkeqësuar në Republikën Islamike të Afganistanit, Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) në bashkëpunim me partnerin strategjik, SHBA-në, si dhe aleatët e tjerë të NATO –s u bën thirrje të gjitha palëve në Afganistan ta respektojnë dhe ta mundësojnë largimin e sigurt nga vendi për shtetasit e huaj, të cilët për momentin ndodhen atje, si dhe për banorët e Afganistanit të cilët dëshirojnë të largohen nga vendi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle