0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

MPJ: Maqedonia e Veriut iu bashkua paketës së re të masave restriktive të BE-së ndaj Rusisë

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot përmes kumtesës, e dënoi ashpër vendimin e djeshëm të Kremlinit zyrtar me çka u mundësua intervenimi ushtarak nga ana e forcave ushtarake ruse në Ukrainë dhe informoi se me vendimin e Qeverisë që t'i bashkohet grupit tjetër të masave restriktive nga viti 2014 lidhur me sanksionet e deritanishme të BE-së kundër Federatës Ruse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle