Evropë SQEvropë.Portal SQ

MPJ-ja ruse: Rusia është e gatshme t’i ndihmojë Afganistanit, por jo edhe ta njohë qeverinë talebane

Rusia, Kina dhe Pakistani janë të gatshme ta ndihmojnë Afganistanin, kumtoi sot Ministria ruse e Punëve të Jashtme, por Moska ende nuk është e gatshme ta njohë qeverinë talebane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle