0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

MPJ-ja ruse: Marrëdhëniet midis Moskës dhe Uashingtonit janë pranë shkëputjes

Ministria ruse e Punëve të Jashtme sot kumtoi se i ka bërë thirrje ambasadorit amerikan, Xhon Salivan për t'i thënë se vërejtjet e presidentit amerikan, Xho Bajden për presidentin rus Vlladimir Putin i kanë çuar lidhjet bilaterale në prag të shkëputjes.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle