Evropë SQEvropë.Portal SQ

MPJ-ja ruse: Do të duhet të ndërmarrim “hapa ushtarake-teknike” për shkak të vendimit të Finlandës për hyrje në NATO

Rusia sot paralajmëroi se do të duhet të ndërmarrim "hapa ushtarake-teknike" për shkak të vendimit të Finlandës që të bëhet anëtare e NATO-s. Ministria ruse e Punëve të jashtme kumtoi se aderimi i Finlandës në NATO "do të shkaktojë dëm serioz në marrëdhëniet ruse-finlandeze, si dhe në stabilitetin dhe sigurinë në veri të Evropës".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle