0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

MPJ-ja apelon për sjellje të matur dhe dinjitoze pas njoftimit për hapjen e një shoqate të re civile në Ohër

Me rastin e paralajmërimit për hapjen e një shoqate të re civile në Ohër, si dhe thirrjeve publike për të shprehur protestë kundër saj, Ministria e Punëve të Jashtme  apelon tek të gjithë qytetarët, grupet politike dhe jopolitike për sjellje të matur dhe dinjitoze, bazuar në respektimin e ligjit ndaj të gjithë qytetarëve, pavarësisht nga përkatësia etnike, për të ushtruar lirinë e tyre të garantuar me kushtetutë  dhe shprehjen e lirë të mendimit të tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle