Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

MPJ greke: Një tjetër përpjekje e Turqisë për ta instrumentalizuar çështjen e emigrantëve dhe eventualisht të krijojë çështje kufitare

Rasti i fundit në lidhje me transferimin e azilkërkuesve nga Turqia në Greqi në zonën Evros, paraqet edhe një përpjekje tjetër të Turqisë për të instrumentalizuar çështjen e emigrantëve-refugjatëve dhe paralelisht të krijojë çështje kufitare, njoftoi Ministria e Jashtme e Greqisë lidhur me rastin e emigrantëve në kufirin tokësor mes dy vendeve, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle