Evropë SQEvropë.Portal SQ

MPJ e Ukrainës e dënoi zhvendosjen “e detyruar” të popullatës nga Zaporozhje dhe Herson

Autoritetet ukrainase e kanë dënuar ashpër zhvendosjen e popullatës nga rajonet Zaporozhje dhe Herson në Krime ose Rusi, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme në Kiev.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle