0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë BotëPolitikë SQ

MPJ bullgare i demanton informacionet për obligimet e mara të Teodora Gençovskës me homologen gjermane Analena Berbok

- Në lidhje me dezinformatat në media për obligimet e mara të ministres Teodora Gençovska drejtë Gjermanisë dhe homologes së saj Analena Berbok, Ministria e Punëve të Jashtme në Sofje doli me kumtesë në të cilën thuhet se qëndrimi i Bullgarisë për integrimet evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle