0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

MPJ-bullgare e inkurajon Komisionin e përzier ta vazhdojë në mënyrë më intensive me punë

Ministria e Punëve të Jashtme e Bullgarisë përmes një komunikate e inkurajon Komisionin e përbashkët për çështje historike dhe arsimore që të vazhdojë më intensivisht me përpjekjet e tij për të përfunduar punën e tij për të gjitha periudhat e historisë së përbashkët në përputhje me nenin 8 paragrafi 2 nga Marrëveshja për miqësi dhe fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle