0_Maqedoni.Portal SQKronikë SQKronikë.portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

MPB: Ndalet kontrabanda e drogës nga Kosova, marihuanë e kontrabanduar rreth 600.000 eurove, arrestohen gjashtë persona

Në aksion të koordinuar policor dje është ndërprerë kanali ndërkombëtar për transport të drogës nga Kosova në territorin e vendit tonë, me ç'rast janë konfiskuar rreth 200 kilogramë marihuanë në vlerë prej rreth 600 mijë eurove dhe janë privuar nga liria gjashtë persona - shtetas të Maqedonisë së Veriut dhe të Kosovës, informoi sot Ministria e Punëve të Brendshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle