0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShkup SQShoqëri SQ

MPB: 133 kundërvajtje trafiku në Shkup, 75 sanksione për vozitje të shpejtë

– Ministria e Punëve të Brendshme edhe dje vazhdoi me aksionet e përforcuara të kontrollit në komunikacion. Në territorin e qytetit të Shkupit, siç informoi, janë shqiptuar 133 masa, në mesin e të cilave për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar 75 sanksione, nëntë për vozitje pa patentë shoferi, 16 për vozitje nën ndikimin e alkoolit, dy për mospërdorim të rripit të sigurisë, një për kalim në semafor të kuq, tetë për automjete të paregjistruara dhe teknikisht jo në rregull dhe 11 për parkim të parregullt.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle