0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQ

Moti me diell dhe shumë i ngrohtë – aktivizohet e verdha, ndërsa në pjesën juglindore faza e portokalltë për rrezikun e temperaturave të larta

Moti i nxehtë dhe temperaturat e larta do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme. Deri në fund të javës moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura mbimesatare, të cilat do të tejkalojnë 40 gradë Celsius.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle