0_Maqedoni.Portal SQLajme nga komunat SQParashkimi i motit SQShkup SQ

Moti i ligë që zgjati shkurt shkaktoi dëme të vogla në Shkup

Moti i ligë afatshkurtër pasdite e goditi rajonin e Shkupit dhe shkaktoi dëme të vogla në kryeqytet. Siç kumtuan nga Qyteti i Shkupit, është regjistruar ndërprerje e energjisë elektrike në disa pjesë të Qendrës dhe të Aerodromit dhe ndërprerje e rrjetit të telekomunikacionit në disa lagje të Shkupit. Kanë rënë dhjetëra pemë dhe ka disa automobile të dëmtuara.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle