0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Moti i ligë në Francë ka lënë 250.000 familje pa energji elektrike

Rreth 250.000 shtëpi në Francë sot kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa qarkullimi i trenave nga Normandia deri në Paris është ndërprerë pas erës së fuqishme që e goditu pjesën veriore të Francës, Holandës dhe Belgjikës. Mediat lokale njoftuan se katër persona janë lënduar në qytetin holandez Barendreht, i cili gjendet në jug të Roterdamit, ndërsa era e fuqishme herët në mëngjes ka çrrënjosur çati dhe drunj.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle