0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mot shumë i nxehtë me temperature të larta deri 6 gusht, përgjatë Vardarit mbi 42 gradë

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë të ajrit nga jugu deri më 6 gusht vazhdon periudha e motit jashtëzakonisht të nxehtë dhe stabil me temperature mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Është aktivizuar niveli I portokalltë I rrezikut nga temperaturat e larta, ndërsa vlera e UV indeksit është 9. Vende-vende, përgjatë Vardarit temperature do të tejkalojë gradën 42, kumtoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle