0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mot me vranësira mesatare me mjegull të mëngjesit në lugina dhe shi në pjesët perëndimore

- Moti sot do të jetë me vranësira mesatare, me paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta nëpër lugina paradite dhe me kushte për shi të lehtë në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore e cila në orët e natës drejtë të premtes do të fillojë të përforcohet.

Shkup, 18 nëntor 2021 (MIA) – Moti sot do të jetë me vranësira mesatare, me paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta nëpër lugina paradite dhe me kushte për shi të lehtë në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore e cila në orët e natës drejtë të premtes do të fillojë të përforcohet.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 11 deri 17 gradë.

Në Shkup, paradite me paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta, ndërsa gjatë ditës me vranësira mesatare me erë të lehtë veriore. Temperatura maksimale do të mbërrijë deri 14 gradë.

Nesër dhe të shtunën do të fryjë erë e lehtë deri e përforcuar veriore, e cila do t’i lëshojë temperaturat ditore për disa gradë dhe do t’i ulë kushtet për paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Të dielën pritet vranësira të ulura dhe kryesisht mot me diell. fc/

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle