0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Mot me erë dhe ftohtë deri në -12 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, shumë ftohtë dhe me erë. Pasdite vranësira do të rritet, ndërsa kah fundi i ditës në pjesët verilindore do të ketë reshje të dobët të borës. Do të fryejë erë mesatare, përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -12 deri në -4 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej -4 deri në 4 gradë Celsius.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle