Parashkimi i motit SQ

Mot me diell, pasdite me vranësira mestare

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Nga fundi i ditës në pjesët perëndimore vranësirat do të shtohen. Gjatë natës në pjesët perëndimore dhe veriore do të ketë reshje lokale të borës. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa në pjesët perëndimore mesatare, kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri -2, ndërsa maksimalja prej 4 deri 10 gradë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle