0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Mot me diell dhe pak më i ngrohtë, me erë të lehtë

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare dhe pak më i ngrohtë, pasdite me vranësira të shtuara nga perëndimi. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës, kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë reshje lokale bore, e herë pas here në vendet më të ulëta reshjet do të fillojnë si reshje të kohëpaskohshme të shiut që mund të ngrijnë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga perëndimi në veriperëndim. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -9 deri në -1, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 3 deri në 12 gradë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle