0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mot me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla deri mesatare

Moti do të jetë me diell dhe I nxehtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Pasdite do të ketë dukuri lokale të destabilitetit, shoqëruar me reshje të shkurta të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 22, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 31 deri 38 gradë. UV=8

Butoni Kthehu në krye
Mbylle