0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mot i vranët dhe i freskët, reshje më të rrëmbyeshme në pjesët perëndimore

Sot në vendin tonë do të përqendrohet mot kryesisht me vranësira dhe i freskët, me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Reshje më të rrëmbyeshme do të ketë në pjesët perëndimore, ku kohë pas kohe do të jenë të rrëmbyeshme dhe pritet lokalisht të ketë deri 20 l/m2. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle