0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQInfopako SQParashkimi i motit SQ

Mot i ndryshueshëm me reshje të përkohshme të shiut dhe borës

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në pjesët perëndimore në male dhe në vendet më të larta me borë të përkohshme, ndërsa në pjesët më të ulët reshje të shiut dhe borës. Në fushëgropa do të ketë paraqitje të dobët të mjegullës së mëngjesit. Kah fundi i ditës dhe në pjesët lindore do të ketë borë të dobët të përkohshme. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare, përgjatë Vardarit përkohësisht erë e përforcuar veriperëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 4 deri në 12 gradë Celsius.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle