0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Moska kumtoi se planifikon lidhje të zonave nën kontrollin rus në Ukrainë

Një përfaqësues zyrtar i autoriteteve ruse sot në mënyrë të hapur kumtoi se një prej qëllimeve kryesore ushtarake të Moskës është që të merret qyteti port Mariupol dhe në këtë mënyrë të lidhen rajonet separatiste në Ukrainë, njofton DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle