0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Morison: E kuptoj zhgënjimin e Francës për nëndetëset, por Australia i mbron interesat e saj

Kryeministri australian Skot Morison deklaroi sot se e kupton zhgënjimin e Francës që vendi i tij kishte anuluar marrëveshjen për nëndetëset në shërbim të aleancës me SHBA-në dhe Britaninë e Madhe, por theksoi se Australia duhet të mbrojë kryesisht interesat e saj.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle