0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Moraviecki: Kriza me emigrantët në kufirin me Bjellorusinë nuk është vetëm problem i Polonisë por i tërë BE-së

Kriza me emigrantët në kufirin mes Polonisë dhe Bjellorusisë e rrezikon sigurinë dhe stabilitetin jo vetëm të Polonisë, por të tërë BE-së, deklaroi kryeministri polak Mateush Moraviecki.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle