0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Moraçanin për MIA-n: Ngrohtoret në Shkup të vazhdojnë të punojnë me gaz

Kryetarja e RDM-së dhe deputetja Maja Moraçanin, në interes të shëndetit të qytetarëve, kërkon që ngrohtoret në Shkup të vazhdojnë të punojnë me gaz. Moraçanin, e cila të dielën e mori mandatin e dytë si kryetare e kësaj partie, në një intervistë për MIA-n tha se do të insistojnë në respektimin e qëndrimit të tyre dhe do të kërkojnë që ngrohtoret të vazhdojnë me gaz dhe të mos kalojnë në dizel apo mazut, të cilat vërtet ndotin shumë, sepse do të ndikojë shumë në ndotjen e ajrit në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle