Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Moldavia dëshiron përafrim drejt BE-së

Ministrja e Punëve të Jashtme e Moldavisë, Natali Gavralica u takua sot me shefin e diplomacisë së BE-së, Zhozep Borrel, për bisedimet për të ardhmen e marrëdhënieve midis dy palëve dhe partneritetin me vendet e Partneritetit lindor, njofton korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle