Botë SQBotë.Portal SQ

Moderna padit Fajzerin dhe Biontekun për vaksinën mRNA

Kompania farmaceutike Moderna ka paditur Fajzerin dhe partnerin e saj gjerman Biontekun për shkelje të patentës në zhvillimin e vaksinës së parë kundër Kovid-19 në SHBA, duke pretenduar se kanë kopjuar teknologjinë që Moderna e ka zhvilluar shumë vite para pandemisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle